Archiwum miesiąca: Listopad 2015

Kanałowe leczenie zębów

13Zazwyczaj w przypadku pojawienia się ubytku dentysta podejmuje decyzję o standardowym leczeniu, które polega na borowaniu zęba i usunięciu próchnicy, a następnie założeniu odpowiedniej plomby. Jednak w przypadku bardziej zaawansowanej próchnicy konieczne jest bardzo często zastosowanie leczenia kanałowego. Niestety nie należy ono do zbyt przyjemnych i często jest również dosyć bolesne, jednak w przypadku zaawansowanych ubytków nie da się go niestety uniknąć.

Jednocześnie trzeba także brać pod uwagę fakt, że leczenie kanałowe wymaga przeważnie więcej niż jednej wizyty u dentysty. Jest to na pewno dosyć kłopotliwe i naraża na kolejne problemy. Należy również liczyć się z faktem, że leczenie kanałowe będzie stosunkowo drogie i związane z konkretnymi kosztami. Nie zmianie to jednak faktu, że na pewno warto je podjąć, jeśli od tego będzie zależało uratowanie zęba. Pomimo wszystkich niedogodności jest to na pewno bardzo skuteczna metoda, która pozwoli na pozbycie się próchnicy i zachowanie zębów do późnej starości.

Dentysta bez bólu

Wizyta u dentysty na pewno nie należy do najprzyjemniejszych doświadczeń. U wielu osób budzi lęk oraz spora niechęć. Borowanie zębów to źródło wielu bardzo nieprzyjemnych wrażeń i przede wszystkim dosyć silnego bólu. Warto jednak pamiętać, że w nowoczesnym gabinecie stomatologicznym istnieje wiele różnych sposobów na zmniejszenie tych nieprzyjemnych dolegliwości. Na pewno należy do nich znieczulenie, które jest już w wielu przypadkach standardową procedurą. Chociaż sam zastrzyk może być dosyć nieprzyjemny i powoduje ból, jednak dzięki jego zastosowaniu można poddać się leczeniu bez większego stresu o pojawienie się nieprzyjemnych uczuć. Na pewno znieczulenie jest absolutnie konieczne w przypadku wyrywania zęba. Jednocześnie istnieje wiele różnych nowoczesnych metod leczenia, która pozwalają na zmniejszenie bólu. Nie są one najtańsze, jednak stanowią dobre rozwiązanie dla osób, które są bardzo wrażliwe na ból i nie tolerują zbyt dobrze tradycyjnych, standardowych metod leczenia próchnicy.

Sposoby na piękne zęby

22Każdy chciałby mieć piękne zęby, dlatego warto wiedzieć w jaki sposób o nie dbać. Oczywiście piękne oznaczają przede wszystkim zdrowe, dlatego podstawą powinny być systematyczne wizyty u dentysty. Stomatologa najlepiej odwiedzać dwa razy do roku – dzięki temu można w odpowiednim czasie wykryć rozwój wszystkich ubytków oraz innych niebezpiecznych zmian. Jednocześnie bardzo duże znaczenie ma właściwa higiena jamy ustnej, która sprawi, że zęby będą białe oraz zniknie problem z nieświeżym oddechem.

W ramach poprawiania estetyki uzębienia można również skorzystać z pomocy stomatologa, który może wykonać na przykład wybielanie zębów. Nowoczesne wybielanie jest nowoczesną metoda, która nie stanowi zagrożenia dla zębów. Oczywiście nie można z nim przesadzać – zbyt często powtarzane naruszy szkliwo zębów, prze co będą one bardziej narażone na uszkodzenia, powstawanie ubytków oraz zwiększy się ich wrażliwość na temperaturę. Dlatego zawsze najważniejsze powinno być zdrowie zębów, a dopiero później ich wygląd.