Archiwum miesiąca: Styczeń 2016

Nowoczesne protezy stomatologiczne

7Osoby, które straciły zęby cierpią z powodu poważnego dyskomfortu. Na szczęście istnieje obecnie wiele różnych rozwiązań, które pozwalają na poprawę ich sytuacji. Należą do nich przede wszystkim nowoczesne protezy stomatologiczne. Takie protezy zapewniają przede wszystkim bardzo dużą wygodę noszenia. Dzięki nim możliwe jest odzyskanie komfortu i na przykład wygodne gryzienie. Jednocześnie są bardzo estetyczne, ponieważ na pierwszy rzut oka są praktycznie nie do odróżnienia od prawdziwych, naturalnych zębów.

To na pewno pozwala na znaczne zwiększenie komfortu użytkowania. Z tego powodu warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, nawet jeśli jest związane z koniecznością poniesienia konkretnych wydatków. Jednocześnie warto również zdawać sobie sprawę z tego, że czy dłużej zwleka się z wykonaniem protezy, tym większe zmiany następują w jamie ustnej, na przykład w dziąsłach. Będą one utrudniać dopasowanie protezy oraz jej wygodne noszenie, dlatego nie należy zbyt długo czekać z jej wykonaniem.

Co robić, gdy boli ząb?

Ból zęba to jedna z najbardziej nieprzyjemnych dolegliwości. Większość osób w takim przypadku sięga po tabletkę przeciwbólową. Nie jest to jednak skuteczne rozwiązanie problemu, a lek przyniesie jedynie tymczasową ulgę. Trzeba zawsze pamiętać, że gdy pojawia się ból, konieczne jest udanie się do dentysty. Oczywiście nikt nie lubi wizyt u stomatologa. Są one zazwyczaj związane z niezbyt przyjemnymi wrażeniami, jednak jest to jedyny naprawdę skuteczny sposób, żeby pozbyć się bólu zęba. Dentysta będzie mógł rozpocząć leczenie lub zdecydować o konieczności usunięcia zęba. Na pewno czekanie z wizytą u stomatologa nie jest dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji, ponieważ może doprowadzić jedynie do pogorszenia stanu, a co za tym idzie do dłuższego, bardziej skomplikowanego leczenia. Jednocześnie ból zęba na pewno nie minie sam i zawsze jest oznaką, że dzieje się coś złego. Dlatego nie ma sensu odkładać wizyty i gdy tylko pojawią się nieprzyjemne dolegliwości, trzeba jak najszybciej udać się do lekarza.

Skuteczne leczenie ubytków

2Pojawienie się próchnicy to bardzo alarmujący znak. Jest to poważny problem, który w skrajnych przypadkach może prowadzić do utraty zębów. Oczywiście próchnica staje się przyczyną przykrych dolegliwości, takich jak nieświeży oddech oraz ból zęba. Dlatego pierwszym krokiem do uchronienia się przed próchnicą są regularne wizyty u dentysty. Trzeba pamiętać, żeby nie zwlekać z nimi do ostatniej chwili. Gdy pojawi się ból, ząb wymaga już zazwyczaj skomplikowanego leczenia kanałowego. Warto też pamiętać, że sami bardzo często nie jesteśmy w stanie zauważyć różnych niewielkich ubytków.

Dlatego należy dwa razy w roku udać się do dentysty, który będzie w stanie skontrolować stan zębów oraz znaleźć wszystkie, nawet najmniejsze ubytki. Bardzo ważne jest także właściwe leczenie, ponieważ dzięki niemu będzie można pozbyć się próchnicy raz na zawsze. Skuteczne leczenie zębów sprawi, że próchnica nie pojawi się ponownie i przestanie stanowić poważny problem. Dzięki temu można uniknąć bólu oraz innych przykrych dolegliwości.

Jak dbać o zęby?

Właściwa higiena jamy ustnej to podstawowy warunek utrzymania zdrowego uśmiechu przez wiele lat. Dlatego warto pamiętać o stosowaniu kilku prostych zasad dotyczących dbania o zęby. Oczywiście podstawą jest systematyczne szczotkowanie. W tym celu należy używać dobrej szczoteczki oraz odpowiedniej pasty. Jednocześnie trzeba pamiętać o nitkowaniu przy pomocy specjalnej nici dentystycznej. Jest to najlepszy sposób na usunięcie wszystkich resztek jedzenia, które mogą znajdować się między zębami. Powodują one nie tylko nieprzyjemny oddech, ale mogą także prowadzić do rozwoju różnych chorób. Można również używać specjalnego płynu antybakteryjnego, przeznaczonego do płukania jamy ustnej. Bardzo duże znaczenie mają systematyczne wizyty u stomatologa – pomogą wykryć początki różnych niebezpiecznych zmian, na przykład próchnicy. W ten sposób będzie można szybko podjąć leczenie, które będzie bardziej skuteczne oraz mniej bolesne. Dzięki systematycznej pielęgnacji i systematycznym wizytom u dentysty można zatrzymać zęby na wiele lat.

Klinika stomatologiczna – jakie usługi wykonuje?

3Dzięki korzystaniu z usług dobrej kliniki stomatologicznej można sobie zapewnić kompleksową ochronę zębów. Zaletą takiej kliniki jest fakt, że zazwyczaj zatrudnia bardzo wielu specjalistów, na przykład protetyków lub chirurgów szczękowych. Dzięki temu możliwe jest znalezienie rozwiązania także w bardziej skomplikowanych przypadkach, wymagających kompleksowego leczenia. Oczywiście zwykły ubytek nie wymaga tak poważnej interwencji, jednak problemy z zębami mogą być dużo bardziej poważne i skomplikowane.

Dlatego warto poszukać kliniki stomatologicznej, która będzie oferować fachowa opiekę w bardzo szerokim zakresie. Zaletą takiego rozwiązania jest również fakt, że większość potrzebnych badań, takich na przykład jak prześwietlenie zęba można wykonać na miejscu, ponieważ klinika jest zazwyczaj dobrze wyposażona w różnego rodzaju sprzęt diagnostyczny. W takiej placówce można więc wykonać implant stomatologiczny, ale także na przykład wybielić zęby lub po prostu skorzystać z kontrolnej wizyty.

Jak wybielić zęby?

Każdy chciałby mieć piękne, białe zęby. Niestety niezbyt dobre nawyki, takie jak palenie papierosów oraz picie dużych ilości kawy i herbaty, nie sprzyjają zachowaniu bieli uzębienia. Dlatego warto poznać różne metody wybielania. Najprostszą jest korzystania z różnych past wybielających. Są one stosunkowo niedrogie i dostępne praktycznie w każdej drogerii. Jednocześnie jednak efekt ich stosowania jest widoczny dopiero po dłuższym użytkowaniu, a także nie jest on zazwyczaj zbyt imponujący. Alternatywą jest wybielanie przeprowadzone w gabinecie stomatologicznym. Dzięki niemu można otrzymać naprawdę dobre rezultaty już w kilka chwil. Jest to na pewno konkretny wydatek, jednak pozwala cieszyć się pięknymi, białymi zębami. Trzeba jednak pamiętać o tym, że zbyt intensywne wybielanie może doprowadzić do naruszenia i osłabienia szkliwa zębów. Może to prowadzić do zwiększenia ich wrażliwości, na przykład na wysokie i niskie temperatury, a także zwiększyć ryzyko powstania ubytków, dlatego trzeba wybielać z umiarem.