Archiwum miesiąca: Luty 2016

Leczenie kanałowe zębów

1W przypadku dużych ubytków konieczne jest wykonanie tak zwanego leczenia kanałowego. Niestety jest to jedyna metoda, która pozwala na leczenie zaawansowanej próchnicy. Niestety leczenie kanałowe należy do jednych z najmniej przyjemnych zabiegów, jednak wielu przypadkach jest konieczne i nie da się go uniknąć. Oczywiście najlepszym rozwiązaniem jest wcześniejsza wizyta u dentysty i podjęcie leczenia zanim próchnica się rozwinie i wystarczy jedynie zwykłe borowanie.
Dodatkowo leczenie kanałowe zębów jest dosyć kłopotliwe, ponieważ zazwyczaj wymaga więcej niż jednej wizyty u dentysty. Na pewno wpływa to również na zwiększenie kosztów związanych z leczeniem. Dlatego warto jest troszczyć się odpowiednią higienę zębów i w ten sposób zapobiegać rozwojowi ubytków, a także pamiętać o systematycznych wizytach kontrolnych u lekarza stomatologa, który dokładnie sprawdzi stan wszystkich zębów. to najprostszy sposób na uniknięcie długiego, bolesnego i kosztownego leczenia oraz zachowanie idealnych zębów.

Warto wybrać dobrego dentystę?

Usługi dobrego dentysty na pewno nie należą do tanich. Jednocześnie warto jest zdawać sobie sprawę ze wszystkich zalet związanych z korzystaniem z takiego leczenia. Na pewno trzeba pamiętać o tym, że mamy tylko jeden zestaw zębów, które muszą nam wystarczyć na całe życie. Utrata zębów ma bardzo niekorzystny wpływ na komfort codziennego życia, ale także na nasze samopoczucie i pewność siebie. Braki w uzębieniu nie są zbyt estetyczne i mogą powodować skrępowanie w sytuacjach towarzyskich, a także niższe poczucie własnej wartości. Dlatego warto jest poszukać dobrego dentysty, które będzie potrafił w odpowiedni sposób zatroszczyć się kondycję zębów, nawet jeśli będzie to związane z większym wydatkami. Na pewno taniej jest również zainwestować w leczenie niż w protezę lub w implanty, dlatego warto potraktować skuteczne leczenie zębów jako inwestycję w swoje zdrowie. Na szczęście dobrych stomatologów nie brakuje, nie tylko w dużych miastach, dlatego bez problemu można znaleźć odpowiedniego fachowca.

Właściwa higiena jamy ustnej

Odpowiednia higiena jamy ustnej ma bardzo duży wpływ na kondycję zębów. Oczywiście pozwala także zatroszczyć się zdrowy, świeży oddech. Niestety nadal wiele osób nie wie jak we właściwy sposób pielęgnować swoje zęby. Tymczasem nie jest to wcale skomplikowane, ani związane z dużymi wydatkami. Po pierwsze na pewno trzeba pamiętać o systematycznym szczotkowaniu. To nie sprawia problemu większości osób, natomiast dużo trudniejsze jest pamiętanie o nitkowaniu.

Stosowanie nici dentystycznych nie należy do powszechnych nawyków, tymczasem pozwala na bardzo duże zmniejszenie ryzyka rozwoju różnych chorób jamy ustnej. Nitkowanie jest proste i wystarczy kilka chwil, żeby nauczyć się jak robić to w prawidłowy sposób.

Oprócz szczotkowania oraz nitkowania, trzeba także pamiętać o tym, żeby od czasu do czasu odwiedzić dentystę, nawet jeśli nie pojawiają się żadne niepokojące objawy. Dentysta oceni bez problemu stan zębów i podejmie decyzję o tym, czy konieczne jest leczenie oraz jak powinno wyglądać.

Kilka sposobów na poprawienie wyglądu zębów

Piękne zęby to z pewnością atrybut każdej atrakcyjnej osoby. Dotyczy to zarówno mężczyzn i kobiet. Dlatego nie można się dziwić, że różne zabiegi związane z estetyką uzębienia cieszą się dosyć dużym zainteresowaniem. Na pewno do najpopularniejszych należy wybielanie, które pozwala na przywróceniu zębom idealnego, białego koloru. Jednocześnie wiele osób ma problemy z krzywymi zębami, które nie wyglądają zbyt atrakcyjnie i psują wygląd. W takim przypadku konieczne jest skorzystanie z odpowiedniego aparatu korygującego. Ciekawym rozwiązaniem są także tak zwane licówki, czyli płytki nakładane na powierzchnię zęba. Oczywiście z estetycznego punktu wiedzenia najpoważniejszym problemem są ubytki zębów w widocznym miejscu. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem może okazać się nowoczesny implant stomatologiczny, który wygląda praktycznie tak samo ja naturalny ząb, jest odporny na przebarwienia oraz na upływ czasu. Jest to bardzo trwałe rozwiązanie, które pozwala na odzyskanie pięknego uśmiechu.