Implanty

Warto wybrać dobrego dentystę?

Usługi dobrego dentysty na pewno nie należą do tanich. Jednocześnie warto jest zdawać sobie sprawę ze wszystkich zalet związanych z korzystaniem z takiego leczenia. Na pewno trzeba pamiętać o tym, że mamy tylko jeden zestaw zębów, które muszą nam wystarczyć na całe życie. Utrata zębów ma bardzo niekorzystny wpływ na komfort codziennego życia, ale także na nasze samopoczucie i pewność siebie. Braki w uzębieniu nie są zbyt estetyczne i mogą powodować skrępowanie w sytuacjach towarzyskich, a także niższe poczucie własnej wartości. Dlatego warto jest poszukać dobrego dentysty, które będzie potrafił w odpowiedni sposób zatroszczyć się kondycję zębów, nawet jeśli będzie to związane z większym wydatkami. Na pewno taniej jest również zainwestować w leczenie niż w protezę lub w implanty, dlatego warto potraktować skuteczne leczenie zębów jako inwestycję w swoje zdrowie. Na szczęście dobrych stomatologów nie brakuje, nie tylko w dużych miastach, dlatego bez problemu można znaleźć odpowiedniego fachowca.

Właściwa higiena jamy ustnej

Odpowiednia higiena jamy ustnej ma bardzo duży wpływ na kondycję zębów. Oczywiście pozwala także zatroszczyć się zdrowy, świeży oddech. Niestety nadal wiele osób nie wie jak we właściwy sposób pielęgnować swoje zęby. Tymczasem nie jest to wcale skomplikowane, ani związane z dużymi wydatkami. Po pierwsze na pewno trzeba pamiętać o systematycznym szczotkowaniu. To nie sprawia problemu większości osób, natomiast dużo trudniejsze jest pamiętanie o nitkowaniu.

Stosowanie nici dentystycznych nie należy do powszechnych nawyków, tymczasem pozwala na bardzo duże zmniejszenie ryzyka rozwoju różnych chorób jamy ustnej. Nitkowanie jest proste i wystarczy kilka chwil, żeby nauczyć się jak robić to w prawidłowy sposób.

Oprócz szczotkowania oraz nitkowania, trzeba także pamiętać o tym, żeby od czasu do czasu odwiedzić dentystę, nawet jeśli nie pojawiają się żadne niepokojące objawy. Dentysta oceni bez problemu stan zębów i podejmie decyzję o tym, czy konieczne jest leczenie oraz jak powinno wyglądać.

Kilka sposobów na poprawienie wyglądu zębów

Piękne zęby to z pewnością atrybut każdej atrakcyjnej osoby. Dotyczy to zarówno mężczyzn i kobiet. Dlatego nie można się dziwić, że różne zabiegi związane z estetyką uzębienia cieszą się dosyć dużym zainteresowaniem. Na pewno do najpopularniejszych należy wybielanie, które pozwala na przywróceniu zębom idealnego, białego koloru. Jednocześnie wiele osób ma problemy z krzywymi zębami, które nie wyglądają zbyt atrakcyjnie i psują wygląd. W takim przypadku konieczne jest skorzystanie z odpowiedniego aparatu korygującego. Ciekawym rozwiązaniem są także tak zwane licówki, czyli płytki nakładane na powierzchnię zęba. Oczywiście z estetycznego punktu wiedzenia najpoważniejszym problemem są ubytki zębów w widocznym miejscu. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem może okazać się nowoczesny implant stomatologiczny, który wygląda praktycznie tak samo ja naturalny ząb, jest odporny na przebarwienia oraz na upływ czasu. Jest to bardzo trwałe rozwiązanie, które pozwala na odzyskanie pięknego uśmiechu.

Nowoczesne protezy stomatologiczne

7Osoby, które straciły zęby cierpią z powodu poważnego dyskomfortu. Na szczęście istnieje obecnie wiele różnych rozwiązań, które pozwalają na poprawę ich sytuacji. Należą do nich przede wszystkim nowoczesne protezy stomatologiczne. Takie protezy zapewniają przede wszystkim bardzo dużą wygodę noszenia. Dzięki nim możliwe jest odzyskanie komfortu i na przykład wygodne gryzienie. Jednocześnie są bardzo estetyczne, ponieważ na pierwszy rzut oka są praktycznie nie do odróżnienia od prawdziwych, naturalnych zębów.

To na pewno pozwala na znaczne zwiększenie komfortu użytkowania. Z tego powodu warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem, nawet jeśli jest związane z koniecznością poniesienia konkretnych wydatków. Jednocześnie warto również zdawać sobie sprawę z tego, że czy dłużej zwleka się z wykonaniem protezy, tym większe zmiany następują w jamie ustnej, na przykład w dziąsłach. Będą one utrudniać dopasowanie protezy oraz jej wygodne noszenie, dlatego nie należy zbyt długo czekać z jej wykonaniem.

Co robić, gdy boli ząb?

Ból zęba to jedna z najbardziej nieprzyjemnych dolegliwości. Większość osób w takim przypadku sięga po tabletkę przeciwbólową. Nie jest to jednak skuteczne rozwiązanie problemu, a lek przyniesie jedynie tymczasową ulgę. Trzeba zawsze pamiętać, że gdy pojawia się ból, konieczne jest udanie się do dentysty. Oczywiście nikt nie lubi wizyt u stomatologa. Są one zazwyczaj związane z niezbyt przyjemnymi wrażeniami, jednak jest to jedyny naprawdę skuteczny sposób, żeby pozbyć się bólu zęba. Dentysta będzie mógł rozpocząć leczenie lub zdecydować o konieczności usunięcia zęba. Na pewno czekanie z wizytą u stomatologa nie jest dobrym rozwiązaniem w takiej sytuacji, ponieważ może doprowadzić jedynie do pogorszenia stanu, a co za tym idzie do dłuższego, bardziej skomplikowanego leczenia. Jednocześnie ból zęba na pewno nie minie sam i zawsze jest oznaką, że dzieje się coś złego. Dlatego nie ma sensu odkładać wizyty i gdy tylko pojawią się nieprzyjemne dolegliwości, trzeba jak najszybciej udać się do lekarza.

Skuteczne leczenie ubytków

2Pojawienie się próchnicy to bardzo alarmujący znak. Jest to poważny problem, który w skrajnych przypadkach może prowadzić do utraty zębów. Oczywiście próchnica staje się przyczyną przykrych dolegliwości, takich jak nieświeży oddech oraz ból zęba. Dlatego pierwszym krokiem do uchronienia się przed próchnicą są regularne wizyty u dentysty. Trzeba pamiętać, żeby nie zwlekać z nimi do ostatniej chwili. Gdy pojawi się ból, ząb wymaga już zazwyczaj skomplikowanego leczenia kanałowego. Warto też pamiętać, że sami bardzo często nie jesteśmy w stanie zauważyć różnych niewielkich ubytków.

Dlatego należy dwa razy w roku udać się do dentysty, który będzie w stanie skontrolować stan zębów oraz znaleźć wszystkie, nawet najmniejsze ubytki. Bardzo ważne jest także właściwe leczenie, ponieważ dzięki niemu będzie można pozbyć się próchnicy raz na zawsze. Skuteczne leczenie zębów sprawi, że próchnica nie pojawi się ponownie i przestanie stanowić poważny problem. Dzięki temu można uniknąć bólu oraz innych przykrych dolegliwości.

Jak dbać o zęby?

Właściwa higiena jamy ustnej to podstawowy warunek utrzymania zdrowego uśmiechu przez wiele lat. Dlatego warto pamiętać o stosowaniu kilku prostych zasad dotyczących dbania o zęby. Oczywiście podstawą jest systematyczne szczotkowanie. W tym celu należy używać dobrej szczoteczki oraz odpowiedniej pasty. Jednocześnie trzeba pamiętać o nitkowaniu przy pomocy specjalnej nici dentystycznej. Jest to najlepszy sposób na usunięcie wszystkich resztek jedzenia, które mogą znajdować się między zębami. Powodują one nie tylko nieprzyjemny oddech, ale mogą także prowadzić do rozwoju różnych chorób. Można również używać specjalnego płynu antybakteryjnego, przeznaczonego do płukania jamy ustnej. Bardzo duże znaczenie mają systematyczne wizyty u stomatologa – pomogą wykryć początki różnych niebezpiecznych zmian, na przykład próchnicy. W ten sposób będzie można szybko podjąć leczenie, które będzie bardziej skuteczne oraz mniej bolesne. Dzięki systematycznej pielęgnacji i systematycznym wizytom u dentysty można zatrzymać zęby na wiele lat.