lek

Leczenie wad zgryzu

Limity określone przez fundusz, sa bardzo niskie i w połowie każdego roku, nie ma już często szans, na tego typu zabiegi. Ratują się więc i pacjenci i stomatolodzy, otwierając prywatne gabinety. Ceny usług sa zróżnicowane i zależą przede wszystkim, od lokalizacji gabinetów. Tam, gdzie jest większa konkurencja, ceny są zdecydowanie niższe, ponieważ dentyści, jak biznesmani, wolą przyjąć więcej osób za niższą cenę, niż odwrotnie. Dentysta w Szczecinie, postawił natomiast na program lojalnościowy. Pacjenci, którzy polecają jego usługi innym osobom, mogą liczyć na atrakcyjne zniżki w jego gabinecie. Z takiej oferty skorzystało już wielu pacjentów i bardzo sobie chwalą ten system poleceń. Dentysta także jest zadowolony, bo dzięki programowi, z każdym dniem zyskuje więcej pacjentów. W gabinetach stomatologicznych, coraz częściej wykorzystuje się najnowocześniejszy sprzęt. Hitem w ostatnich miesiącach, stał się stomatologiczny tomograf, który pozwala na oglądanie obrazu w technologii 4D, również w trakcie skomplikowanych zabiegów.

Sztuczna szczeka

W tym czasie pacjent może nosić szczękę, która tymczasowo będzie maskowała ubytki w uzębieniu. Kolejny etap, to montaż śrub, które maja wpływ na gojenie się dziąseł. Dopiero na samym końcu, montuje się implanty zębowe. W niektórych sytuacjach, konieczny jest nawet wszczepienie sztucznych kości, dlatego, ze niektórzy pacjenci z powodów zdrowotnych, cierpią na zanik kości. To również opóźnia proces wszczepienia implantów. Stomatolog nfz jasno informuje swoich pacjentów, ze skorzystanie z możliwości wszczepienia implantów, w ramach kasy chorych jest praktycznie niemożliwe. Usługa jest zbyt droga, by jej koszt mógł zostać pokryty przez kasę chorych. Dostępna jest jedynie opcja odbudowy zębów, w formie protezy ruchomej. Pacjenci bardzo często korzystają z tej możliwości, dlatego, ze materiały, z których wykonuje się obecnie protezy, nie sa już tak złej jakości, jak jeszcze kilka lat temu. O usługach w ramach nfz, dowiedz się więc u stomatologa rodzinnego.

Wyposażenie w stomatologii

To pozwala im wdrażać nowe systemy leczenia stomatologicznego w swoich gabinetach. Dzięki temu, pacjenci maja dostęp do nowatorskich metod leczenia i nowych materiałów, używanych w dziedzinie stomatologii. Na staże, wyjeżdżają z reguły dentyści, którzy prowadza rodzinne gabinety ( na przykład mąż i zona, rodzice i dorosłe dzieci ). W momencie, kiedy jedna osoba wyjeżdża, druga zajmuje się pacjentami, co zapewnia ciągłość dostępu do usług oferowanych przez gabinety. O dobrych dentystach najlepiej dowiadywać się wśród znajomych. Każdy ma stomatologa, z którego usług jest w pełni zadowolony i może go polecić innym. Adresy, można tez znaleźć w Internecie. W pierwszych miesiącach każdego roku, notuje się wzrost liczby pacjentów, chcących zarejestrować się do gabinetów stomatologicznych. Dentysta nfz, mimo, iż powinien być dostępny dla wszystkich, tak naprawdę rejestracja na wizytę graniczy z cudem. Gabinet dentystyczny Gdańsk, nawet gdyby chciał przyjąć pacjentów w ramach kasy chorych, nie jest w stanie.

Nowoczesne technologie stomatologiczne

Usługi implantologii, wykonywane przez coraz większą ilość gabinetów i klinik, staja się niezwykle popularne także wśród pacjentów przyjezdnych z sąsiednich krajów. Mimo, iż są to usługi niezwykle drogie, po doliczeniu kosztów dojazdu, noclegu i tym podobnych, implantologia w Polsce, jest kilka razy tańsza, niż u naszych zachodnich sąsiadów. Dlatego dentyści w większych metropoliach, jak na przykład gabinet stomatologiczny w Gdańsku, notują coraz więcej pacjentów, innych narodowości. Taka tendencja, powoduje z kolei, możliwość większych inwestycji dokonywanych przez stomatologów. Stała ilość pacjentów, pozwala bowiem zaplanować inwestycje, na kilkanaście miesięcy. Trzeba również dodać, że dobry dentysta, oprócz dobrego sprzętu posiada zwykle niesamowitą wiedzę. Jak mówią stomatolodzy, nowoczesne technologie i materiały, byłyby dla nich niczym, gdyby nie inwestowali także w swój osobisty rozwój zawodowy. Dlatego, bardzo często wyjeżdżają na liczne szkolenia, prelekcje, a nawet kilkumiesięczne staże w zagranicznych klinikach.

Ważna profilaktyka

Ważna jest tez profilaktyka, dlatego często stosuje się u dzieci lakierowanie zębów substancja zawierającą chlor, dzięki czemu mniejsza jest szansa próchnicy. Zęby mleczne, mogą też być pokryte bruzdami, w których niestety zbiera się pokarm. Dentyści zalecają wówczas, delikatne polerowanie i lakowanie. To również zmniejsza szanse na zepsucie zębów. Kontrola stomatologiczna, powinna stać się dla dzieci, stałym elementem ich życia. Jeśli wpoimy im nawyk regularnego odwiedzania dentysty, takie wizyty nie będą dla nich stresujące. Często stomatolodzy dziecięcy nagradzają swoich małych pacjentów, licznymi nagrodami, po udanych zabiegach. Sa to małe kolorowe gadżety związane z higiena jamy ustnej. Również w poczekalniach takich gabinetów, znajdują się kąciki zabaw, urządzone w stylu dziecięcych gabinetów dentystycznych. Wykorzystując zabawę i wyobraźnię, lekarze starają się dotrzeć do małych pacjentów i sprawić, żeby wizyta była dla nich miła i bezbolesna. Dzięki temu dzieci nie będą miały traumy, a wizyta u dentysty, będzie dla nich w przyszłości, czymś zupełnie normalnym.

Konsultacje

Konsultacja ma na celu przedstawienie, jak wyglądałby proces leczenia w konkretnym przypadku, jakie byłyby jego koszty. Jeśli dodatkowo, taka osoba wypełni specjalna ankietę ( w której oczywiście wyrazi zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez klinikę ), może uzyskać kartę rabatową i wziąć udział w losowaniu nagród, które wydaja się niezwykle atrakcyjne. Może to być karnet rodzinny na cały rok, który zapewnia leczenie stomatologiczne do określonej kwoty. Często są to nagrody rzeczowe, na przykład zestaw szczoteczek elektrycznych dla całej rodziny. Główna nagroda, jest natomiast zawsze kompleksowe leczenie, łącznie z darmowym wszczepieniem implantów. Złośliwi twierdzą, że takie działania, nie mogą przynieść spodziewanego efektu. Dentyści jednak, zgodnie podkreślają, ze jak w każdej branży, zawsze trzeba najpierw zainwestować określone pieniądze, by potem zacząć zarabiać. Część osób korzystających z bezpłatnych promocji i pokazów, rzeczywiście wraca na kolejne wizyty. Inni, dzielą się wrażeniami ze znajomymi. A nic tak dobrze nie działa, w przypadku stomatologów, jak marketing szeptany, czyli jedna pani, mówi drugiej pani. I w końcu, wiadomość o profesjonalnym gabinecie, dotrze do zainteresowanych pacjentów.

Nie zawsze muis być źle

Zupełnie, jak wizyta u fryzjera. Na rynku usług stomatologicznych, pojawiają się od czasu do czasu reklamy, informujące pacjentów, o możliwości wykonania implantów w jeden dzień. Z reguły wykorzystuje się hasła typu: uśmiech w jeden dzień. Jak podkreślają dobrzy dentyści, klinika stomatologiczna Warszawa, nigdy nie podpisze się pod tego rodzaju hasłami. To wprowadzanie pacjentów w błąd. Zabiegi w zakresie implantologii, to długotrwały proces, który czasami trwa kilka miesięcy. Nie ma możliwości, aby jednego dnia wszczepić kilka implantów. Przede wszystkim, nie każdy pacjent, ze względów zdrowotnych, nadaje się do takiego zabiegu. Sam proces gojenia trwa od 3 do 6 miesięcy. To nie jest prosty zabieg, wręcz przeciwnie, często odbywa się na bloku operacyjnym i składa się z kilku etapów. Montowanie śrub implantacyjnych i proces gojenia to z reguły 2 tygodnie.